Zaujíma Vás, kto je Pán Kukučka?

Kto sme?

Za odvážnym projektom stojí rodina – mama, otec a syn. Zapájajú sa ale všetci, moja sestra právnička a partnerka ktorá vyrába všetky bezlepkové dobroty v našich vitrínach.

Ako sme sa k zdravým potravinám dostali

Mamina objednáva zelené potraviny, vysvetľuje nám načo všetko je to dobré, ale my ju nepočúvame, tak ako sa na chlapov patrí :)
Mojej priateľke Kike zistili intoleranciu na lepok. A zrazu nemáme čo jesť. V obchodoch maximálne kukuričné cestoviny, u nás v meste obchodík na 10m2 a knedľa na objednávku za 3 týždne. Objavujeme nový svet, beháme do Bratislavy aby sme si kúpili základné potraviny. Skúšame aj piecť, ale neúspešne. Sme z toho rozčarovaní.
Študujem v 1. ročníku na inžinierskom štúdiu na vysokej škole v Brne, keď prichádza myšlienka otvorenia vlastného obchodu. Dávame hlavy dokopy a nakoniec je naše rozhodnutie jasné. Otvoríme predajňu, kde si všetci bezlepkoví môžu nakúpiť ako ľudia. Pridávame do toho zdravé potraviny a vízia je na svete.

Marec 2013

Sedíme v kuchyni a vymýšľame názov. BioDiaCelia je na svete a smerujeme do sveta hľadať priestor, oslovujeme dodávateľov, kreslíme zariadenie a študujeme legislatívu.

Máj 2013

Máme priestor, máme nábytok, máme tovar. Málo spánku veľa roboty. Každý deň sľubujeme zákazníkom: „Zajtra otvoríme!“

Jún 2013

Po mesiaci sľubovania skutočne otvárame našu prvú predajňu v OC MAX v Trnave. Na 1. poschodí v príjemnom domčeku z dreva. Prví zákazníci, únava ale eufória a radosť :)
Od začiatku sa zapájame do všetkých činností aby sme videli odchádzať usmiatych zákazníkov. Neustále sa zlepšujeme, prinášame novinky a nové služby.

November 2013

Prišla ponuka a aby sme dostáli svojej odvážnej povesti, vrháme sa do toho po hlave a otvárame druhú predajňu v OC MAX Trenčín. Prichádzajú prvé Vianoce, beháme, lietame a obsluhujeme v predajniach. Užívame si spokojnosť zákazníkov.

Apríl 2014

Ďalšia ponuka. Dlho nerozmýšľame a otvárame tretiu predajňu v piešťanskom Auparku. Je to pre nás obrovská radosť, vyhrali sme súťaž nad vtedy najvačšou sieťou zdravých potravín.Po ceste z nemeckého Biofachu prvý krát vzniká myšlienka na premenovanie značky na Pán Kukučka.

September 2015

Máme svoju predstavu o kvalite produktov. Vznikajú prvé produkty pod našou značkou Biodiacelia – chia semienka, kokosový olej na pečenie a kokosový cukor. Rýchlo pridávame nepražené kakao z Peru, kakaové bôby a goji. Chvíľku potom vzniká naša vlajková loď – panenský kokosový olej, lisovaný aj topený za studena.

Máj 2017

Nové výzvy, chceme uspokojiť zákazníkov po celom Slovensku. Spúšťame e-shop a odchádzajú prvé balíky.

Jún 2017

Otvárame novú prevádzku v Bratislave v Digital Parku. Pracovné leto pred nami :)

Máj 2018

Doteraz naša najväčšia výzva, prevádzka v Eurovea. Mixujeme smoothies, robíme šaláty, skúšame avokádové pudingy. Prvý krát sa u nás môžete aj zdravo naobedovať :)

November 2018

Moja priateľka Kika sa k nám pridáva a otvárame našu vlastnú cukrársku výrobu. Pečieme naše prvé koláčiky.Vianoce. Objednávate si prvé vianočné pečivo z našich šikovných rúk – bez lepku a špaldové. Chutí vám! Množia sa recepty bezlepkových koláčikov, je to úžasné.

Máj 2019

Oslovili sme namingovú agentúru. Na svete je Pán Kukučka - špeci veci. Už len všetko prichystať!

Október 2019

Meníme sa! Pán Kukučka ponúka zákazníkom špeci veci.